Sklepy na ulicy Pokątnej.
#1
Esy i Floresy (ang. Flourish and Blotts) — księgarnia znajdująca się przy ulicy Pokątnej, założona w 1454 roku. Sklep miał kilka problemów z niektórymi książkami, takimi jak Niewidzialne Księgi Niewidzialności, co kosztowało ich bardzo dużo pieniędzy, choć nigdy ich nie znaleźli, i Potworne Księgi Potworów, które rozrywały się nawzajem. Esy i Floresy prowadziły również serwis, który pozwalał na zakup książek poprzez dostawę sową.


Sklep Ollivandera (ang. Ollivander's shop) — sklep znanego wytwórcy różdżek, znajdujący się przy ulicy Pokątnej w Londynie. Sklep należy do całej rodziny Ollivanderów, lecz najczęściej przebywał tam Garrick Ollivander. Został założony w 382 roku p.n.e., w nieznanym czasie powstała siedziba w Londynie. Tuż nad wejściem do sklepu wisiał złotoliterowy napis. Sklep był mały, pełno w nich było regałów z różdżkami, które trzymane były w pudełeczkach. Całe to miejsce pokrywała cienka warstwa kurzu. W rogu stało krzesło, a po środku sklepiku – biurko sprzedawcy.


Magiczne Dowcipy Weasleyów (ang. Weasleys' Wizard Wheezes) — sklep z psikusami i magicznymi gadżetami założony przez braci bliźniaków − Freda i George'a Weasleyów w 1996 roku. Znajduje się przy ulicy Pokątnej 93. Po śmierci Fredaw Bitwie o Hogwart, George ponownie otworzył Magiczne Dowcipy Weasleyów, mimo iż nigdy nie pozbierał się w pełni po stracie brata. W pewnym momencie zaczął pomagać mu jego najmłodszy brat, Ron Weasley. Wspólnie udało im się rozkręcić biznes tak, by prosperował jak przed wojną.
Sklep był bardzo kolorowy, mocno kontrastował z innymi pozamykanymi i zaniedbanymi sklepami. Zawsze przyciągał spojrzenia zaskoczonych przechodniów. W środku było mnóstwo półek z produktami i stosów pudełek piętrzących się aż do sufitu, które utrudniały poruszanie. Sprawę pogarszał fakt, iż sklep był wiecznie zapchany rozochoconymi klientami. Artykuły przeznaczone do robienia dowcipów i te z serii Cud – Miód Czarownica zawsze miały krzykliwe barwy. Te służące obronie osobistej były skromniejsze, a sektor z nimi został oddzielony od reszty sklepu kotarą.


Madame Malkin − szaty na wszystkie okazje (ang. Madam Malkin's Robes for All Occasions) — sklep znajdujący się obok ksiegarni Esy i Floresy na ulicy Pokątnej. W sklepie można było kupić między innymi szaty do Hogwwartu. Podczas jednej z letnich wyprzedaży sprzedawane były szaty odbijające światło, samoprasowalne, wyszczuplające, pogrubiające, wydłużające, utrzymujące odpowiednią temperaturę, a także gładkie, z darmowym paskiem z żabiej skórki dla każdego nabywcy.


Twilfitt i Tatting (ang. Twilfitt and Tattings) — sklep znajdujący się na ulicy Pokątnej, w którym można było nabyć między innymi szkolne szaty. Blisko niego jest wejście na ulicę Śmiertelnego Nokturnu oraz sklep z rożdżkami Ollivandera.


Centrum Handlowe Eeylopa − Sowy, Puchacze, Syczki, Włochatki, Uszatki Śnieżne (ang. Eeylops Owl Emporium – Tawny, Screech, Barn, Brown and Snowy) — sklep z sowami oraz z akcesoriami do opieki nad nimi, jak i pielęgnacji. Położone jest na ulicy Pokątnej 521 w północnej części ulicy. Opisany jest jako dosyć mały, mroczny budynek, prawdopodobnie dlatego, że sowy to nocne ptaki. Na zewnątrz wisiały różnokolorowe klatki z wieloma gatunkami sów, które zachwycały przechodniów.


Magiczna menażeria (ang. Magical Menagerie) — sklep znajdujący się na ulicy Pokątnej. Lokal zajmował się sprzedażą magicznych stworzeń i asortymentu do opieki nad nimi. Niektóre sprzedawane istoty nie były magiczne. Na ścianach piętrzyły się klatki, a menażeria była pełna wrzasków, pisków, skrzeków i syków różnych zwierząt. Sprzedawczyni była czarownicą noszącą ciężkie, czarne okulary oraz chętnie służyła radą.


Sklep z kotłami (ang. Potage's Cauldron Shop) — sklep znajdujący się na ulicy Pokątnej, zajmujący się sprzedażą różnych rodzajów kociołków. Był pierwszym stanowiskiem po prawej, od wejścia przez podwórko za Dziurawym Kotłem. Jego właścicielem była Madame Potage. Oddział sklepu znajdował się także na ulicy Śmiertelnego Nokturnu.


Czarodziejskie niespodzianki Gambola i Japesa (ang. Gambol and Japes Wizarding Joke Shop) — sklep przy ulicy Pokątnej, w którym można było kupić magiczne gadżety do robienia dowcipów. Cieszył się dużą popularnością. Można przypuszczać, że po otwarciu Magicznych Dowcipów Weasleyów obroty Gambola i Japesa znacznie spadły. Sklep znajdował się między Książnicą Obskurusa a Twilfittem i Tattinfiem.


Książnica Obskurus (ang. Obscurus Books) — czarodziejskie brytyjskie wydawnictwo, którego siedziba główna znajdowała się przy ulicy Pokątnej pod numerem18a. W 1927 roku nakładem wydawnictwa ukazała się książka Newtona Skamandera Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, która stała się dużym bestsellerem w magicznym świecie i z pewnością zapewniła duży zysk Książnicy – ukazały się przynajmniej 52 wydania.


Apteka Sluga i Jiggera (ang. Slug & Jiggers Apothecary) — sklep, który sprzedawał składniki do mikstur i eliksirów. Był wypełniony po brzegi niezwykłymi substancjami. Został założony w 1207 roku, najprawdopodobniej przez niejakich Sluga i Jiggera.


Markowy Sprzęt do Quidditcha (ang. Quality Quidditch Supplies) — magiczny sklep, w którym można było kupić wszystko, co potrzebne do grania w quidditcha. Wystawy tego sklepu zwykle przyciągały wiele par oczu, zwłaszcza kiedy na rynek wchodził nowy model miotły, na przykład Nimbus 2000 w 1991 roku. W sklepie było pełno piłek, które znajdowały się w koszach, a na ścianach wisiały pałki.


Artykuły piśmiennicze Scribbulusa (ang. Scribbulus Writing Implements) — sklep znajdujący się na ulicy Pokątnej, w którym sprzedawano pióra, atrament i pergaminy. Sklep znajdował się tuż obok sklepu z markowym sprzętem do quidditcha i obok bramy prowadzącej na ulicę Śmierteknego Nokturnu. Latem 1996 roku sklep został porzucony lub splądrowany przez Śmierciożerców. Sklep ten znajdował się również w Hogsmeade.


Ulica Śmiertelnego Nokturnu (ang. Knockturn Alley) — czarodziejska ulica handlowa, znajdująca się w magicznej części Londynu. Była równoległa do ulicy Pokątnej. Na ulicy Śmiertelnego Nokturnu zakupy robili przede wszystkim czrnoksiężnicy.


Borgin & Burkes (ang. Borgin and Burkes) — czarnomagiczny sklep odwiedzany w głównej mierze przez osoby interesujące się czarną magią. Nazwa sklepu wywodziła się od jego założycieli. Okryci ponurą sławą Borgin i Caractacus Burkes byli kolekcjonerami i handlarzami przedmiotów, kryjących w sobie niebezpieczne właściwości. Sklep znajduje się na ulicy Śmiertelnego Nokturnu 13B. Założony został w 1863 roku. Sklep był duży i brudny, z dużym kominkiem. Mroczny wystrój sklepu współgrał z towarami, które można tam było kupić. Na półkach były powykładane czarnomagiczne przedmioty przeznaczone do sprzedaży.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości