Klinika Magicznych Chorób i Urazów Świętego Munga
#1
Klinika Magicznych Chorób i Urazów Świętego Munga również Szpital Świętego Munga (ang. St Mungo's Hospital for Magical Maladies and Injuries) — szpital dla czarodziejów  założony przez uzdrowiciela Munga Bonhama w XVII wieku. Godłem szpitala jest różdżka  skrzyżowana z kością. Znajduje się w Londynie.
Ukryty przed mugolami szpital znajduje się w Londynie, w domu handlowym Purge & Dowse Ltd. Na jego drzwiach widnieje napis Zamknięte z powodu remontu. Aby dostać się do szpitala, należy podejść do manekina kobiety, przedstawić cel swej wizyty i – gdy ten kiwnie głową – przejść przez szybę. Lokalizacja została wybrana nieprzypadkowo. Podobnie jak inne magiczne miejsca szpital miał nie rzucać się w oczy i wręcz odstraszać potencjalnych mugolskich gości przed wizytami. Dlatego też wybrano stary, opuszczony dom towarowy, który mugole omijali bez zainteresowania.
Szpital znajduje się w mugolskim miejscu, ponieważ tak duża budowla nie była w stanie pomieścić się w lokalizacjach takich, jak na przykład ulica Pokątna. Ponadto, wybierając lokalizację, zwrócono uwagę także na funkcje, jakie szpital spełnia. Nie chciano, aby ośrodek zdrowia znajdował się pod ziemią właśnie ze względu na przeciwwskazania zdrowotne.
Na zewnątrz szpital z opisanych wyżej powodów nie przypominał ośrodka zdrowia, jednak po wejściu do środka oczom czarodziejów ukazywała się izba przyjęć z rzędami kulawych krzeseł. Szpital nie charakteryzował się nowoczesnym wyglądem, daleko mu także było do ideału czystości. W salach było dość obskurnie, nie były one zbyt duże i zachowywały małą dozę prywatności dla pacjentów. Wyjątek stanowił oddział urazów pozaklęciowych, w którym leczyli się pacjenci chorzy przewlekle. W ich salach znajdowało się wiele osobistych akcentów świadczących o tym, że miejsce to jest stałym pobytem dla pacjentów. Okna były nieduże i nie dawały wiele światła, głównym źródłem oświetlenia były kule ze świecami unoszące się pod sufitem. Ściany były wyłożone boazerią.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości