Dziurawy Kocioł
#1
Dziurawy Kocioł (ang. Leaky Cauldron) — magiczny popularny pub w Londynie, który rozdzielał świat mugoli czarodziejów. Dziurawy Kocioł jest umiejscowiony między sklepem z płytami a księgarnią. Mugole zamiast pubu widzą stary, opuszczony sklep, co chroni go przed niechcianymi mugolskimi gośćmi. Dzięki alei za pubem można było się dostać na ulicę Pokątną. Barmanem Dziurawego Kotła podczas trwania akcji serii był Tom.
Pub pełni także funkcję bramy między dwoma światami: czarodziejów i mugoli. Aby przejść na ulicę Pokątną, czyli do świata czarodziejów, należy udać się na podwórko za Dziurawym Kotłem  i tam zastukać różdżką w pewną cegłę nad śmietnikiem. Hagrid tak opisuje położenie tej cegły: „Trzy do góry... dwie w bok...”. Takie działanie wykonane przez czarodzieja spowoduje otwarcie bramy oraz ponowne zamknięcie po przekroczeniu jej.
Dziurawy Kocioł to nie tylko pub, ale także niewielki motel. Zawierał kilka pokojów gościnnych, w których  czarodzieje mogli zatrzymać się na noc lub na dłużej. Pod schodami prowadzącymi na piętro, gdzie znajdowały się pokoje, umiejscowione były schody prowadzące do piwnicy. W Dziurawym Kotle znajdował się także gabinet. Umiejscowiony był za barem na parterze. Nie wiadomo, jaką funkcję spełniał na co dzień. Znajdowało się w nim biurko, niewielki stół oraz dwa niezbyt wygodne krzesła.
Wnętrze pubu było ciemne, niezbyt czyste i schludne. Jednak zupełnym przeciwieństwem barowego pomieszczenia były pokoje – te zachęcały swoim przytulnym i czystym wyglądem. Ich wyposażenie ograniczało się do wygodnych łóżek, polerowanych dębowych mebli oraz kominka, w którym przyjemnie płonął ogień.
Dziurawy Kocioł dla większości czarodziejów był przede wszystkim miejscem, gdzie mogli zjeść posiłek lub (albo przede wszystkim) napić się. W swojej ofercie pub miał wiele nisko i wysokoprocentowych trunków (brandy, piwo), a także napoje takie jak herbata czy kawa. Jednym z niezwykłych napojów była także eksplodująca lemoniada. Jeśli chodzi natomiast o potrawy, bar oferował zarówno zupy, w cenie od 3 do 5 sykli, jak i dania obiadowe, kosztujące 1 lub 2 galeony.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości