Ulica Pokątna
#1
Ulica Pokątna (ang. Diagon Alley) — magiczna ulica znajdująca się w Londynie tuż za pubem Dziurawy Kocioł. Jest to miejsce obfitujące w najrozmaitsze czarodziejskie lokale: sklepy z magicznymi przedmiotami, w których każdy szanujący się czarodziej uzupełni swój domowy asortyment, gastronomia, księgarnie, sklepy odzieżowe. Uczniowie Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie najczęściej tam kupują wszystko, co będzie im potrzebne na lekcjach: różdżki, składniki eliksirów, podręczniki, wyposażenie do zielarstwa itd 
Aby dostać się na Ulicę Pokątną należy wystukać odpowiedni kod różdżką na podwórku za Dziurawym Kotłem. Cegły zaczynają się wówczas rozchodzić i odsłaniają spore przejście. Na Ulicę Pokątną można dotrzeć również dzięki proszkowi Fiuu, jak i poprzez teleportację. Ulica łączy się z ulicą Śmiertelnego Nokturnu.
Wydaje się też, że ulica jest w jakiś sposób zabezpieczona magicznie, ponieważ mugole, rzecz jasna, nie mogą dostać się na nią również z powietrza, nie mają jej na mapach, nie mają pojęcia o jej istnieniu, chociaż jest to naprawdę duży obszar.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości