WAŻNE!!!!
Witajcie moi drodzy czarodzieje Uśmiech
W ramach nowych pomysłów na grę jest to propozycja sporej zmiany na stronie. Otóż w związku z tym, że nie ruszyliśmy za bardzo z fabułą do przodu i ciężko wymyślić coś większego gdyż mamy fabularnie ustaloną przyszłość jest pomysł by zacząć od początku w bliższych nam czasach jak już bywało kiedyś gdzie będziemy mieli większe pole popisu fabularnego, gdyż nic nie będzie z góry ustalone. Będzie można tworzyć własne postacie fabularne, wymyślać nowe zdarzenia, które będą nieograniczone przyszłością.
Zmiany także dotkną systemu zaklęć. Mam pomysł, który niebawem przedstawię. Będziecie mogli mieć większe i bardziej sensowne ścieżki rozwoju własnej postaci. Zmianie ulegną zasady uczenia się zaklęć i wymogów do ich wykupienia.
Byście nie czuli się poszkodowani wszystkie punkty jakie do tej pory uzyskaliście otrzymacie na nowe postacie co da wam naprawdę duże pole do popisu moi drodzy. Chcę jednak by zostało to obgadane na szerszy forum dlatego też proszę o wyrażenie własnego zdania lub zadawania pytać w komentarzach pod tym postem.
Odpowiedz
Prawdę mówiąc nie chce mi się zaczynać wszystkiego od nowa. Włożyłam sporo pracy w rozwój postaci, mam już jakoś sensownie ułożoną historię. Gdybym musiała zaczynać wszystko od początku, to zanim dojdę do obecnego poziomu to pewnie znów będziemy zmieniać fabułę a teraz będę musiała stworzyć nową postać, będę grała "kwestie początkowe" i uczyła się wszystkiego od nowa, zapoznawała postaci, itp. Wiem, że są osoby, które uwielbiają zaczynać wszystko od nowa, cieszy je to, a potem tracą zapał i długotrwała gra je nudzi. Ja do nich nie należę. Przepisanie zdobytych punktów też nie załatwi do końca sprawy. Przecież już wydałam sporo punktów na nabycie umiejętności teleportacji i animagii, o zaklęciach nie wspomnę. To wszystko miałby przepaść i musiałabym jeszcze raz się tego uczyć by móc sensownie grać? Wybacz, ale uczenie się po raz enty teleportacji jest zwyczajnie nudne.
Z drugiej strony zgadzam się z Tobą, że wiedza o tym jak dalej musi się potoczyć historia nas ogranicza. Zwłaszcza gdy od dłuższego czasu nie ma szans ruszyć głównego wątku...
Proponuję kompromis: przechodzimy do dalszej gry z tym co mamy ale zmieniamy czasy na współczesne (myślę, że kp da się dostosować w tym wypadku). Wymyśli się jakiegoś przeciwnika, a ponieważ był głównie nazywany Szefem to nie ma problemu z jego zmianą. Można by rozwinąć przy okazji wątek z mafią - skoro współcześnie wymiera wiele gatunków zwierząt a mugole szaleją z ekologią, to można logicznie przyjąć, że zagłada grozi też gatunkom magicznym a więc ich zabijanie dla zdobycia składników może być zakazane. I tu zaczyna się pole do popisu dla mafii. Może być walka o przejęcie rynku handlu nielegalnymi składnikami i zwierzętami. Można dodać nowe wątki...
Moglibyśmy kontynuować fabułę w zmienionej scenerii.
Co do zasad nauki zaklęć, to można rozważyć wprowadzenie nowego systemu.
Odpowiedz
(06-29-2019, 07:52 PM)magdannaj@interia.pl napisał(a): Prawdę mówiąc nie chce mi się zaczynać wszystkiego od nowa. Włożyłam sporo pracy w rozwój postaci, mam już jakoś sensownie ułożoną historię. Gdybym musiała zaczynać wszystko od początku, to zanim dojdę do obecnego poziomu to pewnie znów będziemy zmieniać fabułę a teraz będę musiała stworzyć nową postać, będę grała "kwestie początkowe" i uczyła się wszystkiego od nowa, zapoznawała postaci, itp. Wiem, że są osoby, które uwielbiają zaczynać wszystko od nowa, cieszy je to, a potem tracą zapał i długotrwała gra je nudzi. Ja do nich nie należę. Przepisanie zdobytych punktów też nie załatwi do końca sprawy. Przecież już wydałam sporo punktów na nabycie umiejętności teleportacji i animagii, o zaklęciach nie wspomnę. To wszystko miałby przepaść i musiałabym jeszcze raz się tego uczyć by móc sensownie grać? Wybacz, ale uczenie się po raz enty teleportacji jest zwyczajnie nudne.
Z drugiej strony zgadzam się z Tobą, że wiedza o tym jak dalej musi się potoczyć historia nas ogranicza. Zwłaszcza gdy od dłuższego czasu nie ma szans ruszyć głównego wątku...
Proponuję kompromis: przechodzimy do dalszej gry z tym co mamy ale zmieniamy czasy na współczesne (myślę, że kp da się dostosować w tym wypadku). Wymyśli się jakiegoś przeciwnika, a ponieważ był głównie nazywany Szefem to nie ma problemu z jego zmianą. Można by rozwinąć przy okazji wątek z mafią - skoro współcześnie wymiera wiele gatunków zwierzą ta mugole szaleją z ekologią, to można logicznie przyjąć, że zagłada grozi też gatunkom magicznym a więc ich zabijanie dla zdobycia składników może być zakazane. I tu zaczyna się pole do popisu dla mafii. Może być walka o przejęcie rynku handlu nielegalnymi składnikami i zwierzętami. Można dodać nowe wątki...
Moglibyśmy kontynuować fabułę w zmienionej scenerii.
Co do zasad nauki zaklęć, to można rozważyć wprowadzenie nowego systemu
Magd, Nie będziesz się musiała uczyć niczego od nowa bo mając więcej pkt na start od razy przy tworzeniu postaci będziesz mogła je sobie dodać bez uczenia się ich na czacie a na czacie zacząć się uczyć postacią dalej. Nadal możesz mieć postać Bena, który pracuje jako lekarz, może być nadal Indianinem bo w naszych czasach żyją potomkowie tych kultur tak? Kwestia, że za czymś emigrował do Europy. Jeśli chcesz nadal grać z Marie w bliższej relacji, spoko. Dam zgodę na to, by wasze postacie były już narzeczeństwem na starcie i miały wspólne relacje byle by były opisane w nowych Kartach Postaci. Naprawdę chce zrobić to tak, byście jak najmniej byli stratni Uśmiech
Odpowiedz
Hm cóż powiedzieć... W sumie i może dobry pomysł, nie bardzo chce mi się od nowa pisać KP razy 2. Ale będę mogła mieć 2 Kp ? i z tego co rozumiem będę mogła mieć w KP Marie, że jest narzeczoną Bena. No a co do Sebastian, to chętnie zrobiła bym go bardziej mrocznego, może szefa mafii i znał by czarną magię.
Waham się czy to dobry pomysł...z jednej strony ciekawy, ale z drugiej wszystko zaczynać od zera?....i co z moimi PKT?
Odpowiedz
Pomysł mafii do przedyskutowania. Tak, będziecie mogli mieć od razu druga postać. Może lepszym i bardziej wpisującym się w klimat będą grupy, które nadal wierzą w ideologie Voldemorta i jak najbardziej idziesz wtedy w czarną magię a tak nawiasem proszę o wstrzymanie się na razie i poczekanie na na rework zaklęć i wielu innych kwestii.
Odpowiedz
Mam nadzieję, że chociaż tych podstawowych zaklęć nie trzeba będzie wykupować za punkty tylko będzie można je od razu umieć. A np. te dalsze zaklęcia z dalszych ksiąg mogłoby być już wykupowane za punkty.
Jeśli istniałaby grupy nadal wyznające Voldemorta i wierzące, że może jakimś cudem wróci to też dobrze by było jakby istniały takie grupy, które by chciały z tym walczyć tzw. Zakon Feniksa.
A jeśli bym chciała trochę zmienić historię swojej postaci to mam nadzieję, że chociaż dotychczasowe punkty będę mogła zachować na jej rozwój oraz także znajomość z innymi postaciami. Bo poznawania innych od nowa nie chcę zaczynać od początku.
Odpowiedz
Poproszono mnie, abym wypowiedział się pomimo krótkiego stażu, to coś napiszę.
Mi osobiście gra się mało wygodnie "w przeszłości". Co do rozwoju i tak dalej to jest mi to obojętne bo nawet jednego punktu nie dostałem za granie. Kwestia jak rozstrzygniecie sprawę z osobami, które na tym stracą. Mi dobrze gra się swoją postać i myślę że Danowi także- więc zmieniać ich raczej nie będziemy
Odpowiedz
Powinnam też się wypowiedzieć. Chociaż bałam się tego. Najlepiej mi się gra w czasach współczesnych. Więc szczerze pomysł mi się podoba. Dla mnie to będzie nowy start. Nowa postać. Mam nadzieję że będzie lepiej. Ale to tylko ode mnie to zależy. Wiem że są konflikty i słowa pisane w nerwach za co przepraszam. Może i tracę sporo. Ale mogę zyskać nowe relacje. Nową postać i nowe wątki. Zacząć wszystko od zera.
[Obrazek: tenor.gif?itemid=5254360]

,,Patrzyłem przez jego oczy, słuchałem przez jego uszy i mówię ci to On (...)"

Odpowiedz
Tak, czasy współczesne. Pan Prawd nie może się doczekać powrotu...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości